Sobotní koncert v Maďarsku se vydařil

Minulý rok jsem se jel podívat na koncert slovensko-maďarského přátelství. Byl jsem však lehce zklamán, protože na akci chyběly hlavní slovenské a české kapely a celý koncert zachránilo pár zbývajících kapel a dobré maďarské víno.

Letos se však akce nanejvýš vyvedla. Před samotnou hudební zábavou byl přečten antišovinistický projev, který označil za hlavní viníky současného vztahu mezi Slováky a Maďary čelní politiky obou států, média a sionistické lobby. Poté vystoupily jednotlivé kapely. Maďaři hráli velice kvalitně a úderně. Překvapením z Německa byla kapela Legion of Thor, která si svým stylem a la vrááááá Wérwolf rychle získala srdce publika 🙂 Kapel bylo opravdu hodně a velká část lidí odešla před třešničkou na dortu, kterou představovali Vandalové ze Slovenska. Ti začali hrát kolem čtvrté ráno, ale i tak se ještě plno fanoušků pustilo do závěrečného poga. U této kapely bylo zajímavé to, že její bubeník měl po potyčce s afou pochroumané ruce a tak hrozilo, že kapela nevystoupí. Vandalové ovšem situaci vyřešili tak, že původního bubeníka vystřídal maďarský bubeník a výstup kapely byl zachráněn. I tato skutečnost svědčí o tom, že vztahy mezi těmito národy mohou být na velice dobré úrovni. Vandalové písněmi jako GNLS či Sladký život dostali posluchače do varu a po ukončení koncertu se naše výprava shodla na tom, že na tak dobré akci dlouho nebyla.

Policie celý koncert nechala v klidu a u místa akce byl umístěn jen jeden vůz. Kdyby se podobný koncert konal u nás, byl by jistě ve vzduchu vrtulník a akci by na místě ukončili těžkooděnci s obušky a slzným plynem. Maďarsko je v tomto ohledu zemí svobodnější, ale i tak jsou zde snahy protlačit zákony kriminalizující národní opozici.

Koncert se konal v maďarském Györu, který se nám zalíbil nejen díky koncertům ale i díky svým hezkým parkům, řece a památkám. Doufám, že vztahy mezi národy jakou jsou Maďaři a Slováci nebo Češi s Němci se budou v budoucnu jen a jen lepšit a podobné ,,utužovací“ akce k tomu jen a jen přispívají.

Reklamy

3 komentáře

  1. Az nekterym nasim kamaradum znemozni vycestovat do zahranici, tak Ti asi nepodekujou.

  2. To jsou strašný kecy tyhle reporty, jenom si lžete do kapsy jaká existuje internacionální jednota, fakta jsou zcela odlišná a ty sama to dobře víš.

  3. 😀 Já to nepsala 😉 Navíc už z první věty je snad víc než jasné, že to psal muž 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: