Nechť je jídlo tvým lékem a tvým lékem nechť je jídlo

Jsme to co jíme, to už věděl sám Hippokrates a byl to on, kdo položil základní kámen moderní medicíně. Bohužel uběhlo již spoustu let a tento přístup k lidskému tělu a duši se změnil. Dnes má mnoho lidí motto: Žiji, abych jedl. A dnešní moderní medicína? Ta je zase o tom, že na každou nemoc je nějaký ten prášek a to se snaží udržet. Jak už jsem psala v článku Nežádoucí účinek – Smrt, pevné zdraví je tuze krásná představa, ale moc peněz z toho nekápne. Takže buď „ve zdraví“ přežijete nebo zemřete na vedlejší účinky léků. Více se dozvíte ve videu, pod textem.

Stačí jen trochu pozměnit svůj přístup k životu, bohužel, co si budeme vykládat, žít zdravě je velmi drahá záležitost. Ačkoliv se to nezdá, tak všechen průmysl je na sebe nějak navázán. Potravinářský průmysl například tím, že nejlevnější potraviny budou ty nejhorší potraviny a  tělu nedají prakticky nic, jen do těla vpraví x cizorodých látek, které v našem organismu reagují s našimi enzymy atd. jako jed. Lidé rádi ušetří nějakou tu korunu, jenže si neuvědomují, že to, co ušetří půjde do kapes farmaceutickému průmyslu.

Nebo výrobky, jež jsou přesycené cukry a tuky, které ve vyšších dávkách našemu tělu též neprospějí. Myslíte si, že Vás zachrání výrobky se slovíčkem light? Zkuste se někdy na tu etiketu podívat a zjistíte, že sacharidů je vskutku žalostně málo, ale za to tuků bude 3x tolik, co v normálním výrobku 🙂 , protože tuky zlepšují chuť potravin. A samozřejmě naopak 🙂 ( Tím bych snad nechtěla nabádat, aby jste tuky vyřadili ze svých jídelníčků, protože i ty mají své důležité funkce, např.: rozpouštějí některé vitamíny, aby se mohli vstřebat do těla. )

Říkáte si: „ obohatím svůj jídelníček ovocem a zeleninou“ ? Jste si jisti, že v něm bude dost vitamínů a minerálů? Co se asi urodí na rostlinkách, které rostou v půdě, která už nemá skoro žádné živiny? Že se půda přihnojuje? Ano, ale jen pouhými 3 minerály z 52, které nutně potřebuje, aby rostlina plodila zdravé plody. Ještě jsou rostliny postříkané pesticidy, aby je nenapadli škůdci či nemoci plus samozřejmě něčím na podporu růstu, zkrátka obdobná mašinérie jako na zvířecích velkochovech, kde zvířata trpí. Zde si zase mnou ruce chemické společnosti… A takto to jde dokola.

Co je pro nás záchranou? Biopotraviny? Změna myšlení? Změna využívání přírodních zdrojů?

Vraťme se ke starému, bude to pokrok…

J. W. Goethe

Jíme tedy „jídlo“ chudé na látky, které člověk potřebuje, aby správně fungoval. Jsme to co jíme.

Zde více info v dokumentu Na jídle záleží – Jsi to co jíš: http://www.uloz.to/xNPi6hK/na-jidle-zalezi-jsi-to-co-jis-food-matters-cz-tit-mp4

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: