Sběratelské předměty

Co si pod tím představíte ?

Malé sáčky s práškem či pilulkou, prodávané v tmavém obchodě, ve skleněných vitrínách, které jsou nasvícené, aby sběratelské kousky vynikly? Že ne?! Zvláštní…

Je to teď velice free, cool a in. Kdo by nechtěl být „frykulín“? 😉

Došlo to k nám z Polska, během chvíle je tím obsypaná skoro celá republika a v městech, kde byl 1 obchod už jich je klidně 10. To je tak, když obchod prosperuje 🙂

Abychom si jmenovali pár měst, je to například Olomouc a Ostrava, kde jsou tyto obchody hojně vyhledávané a zatím nejvíce rozšířené. Čekali jsme největší boom v Praze, ale už se na tom pracuje. 🙂 Pak si taky nějaký ten suvenýr můžete koupit v Teplicích, Českém Těšíně, Českých Budějovicích, Plzni v nedávno otevřeném shopu v Hradci Králové a teď naposled v Pardubicích.

Esmartshop, Amsterdam shop, pod těmito jmény můžete ony obchody najít.

Sběratelské předměty nebo drogy ?

Prodejce ujišťuje, že v žádném výrobku není složka, která by u nás byla na černé listině. To potvrzuje studie prováděná v laboratoři kriminalistiky.

To, že je droga v jiné modifikaci, než je běžně známa, snad neznamená, že nejde o drogu, ne?! Nač dělat studie v laboratořích kriminalistiky, když se předmět pouze vystavuje na poličce?! O tom, co „to“ obsahuje se zákazník nedoví, protože tyto informace nejsou ani u prodejce. Ale, asi ony sběratelské předměty nebudou zcela běžné, když si prodejci musí dělat reklamu, že u nás jsou legální, copak byly někdy sběratelské předměty nelegální?

Avšak Ústav soudního lékařství v Ostravě zjistil, že ony sběratelské předměty jsou drogy, podobné trávě, pervitinu atd.

Naše výrobky jsou předměty, určené pro sběratele, proto neexistují žádné zákazy, omezení nebo dodatečná povolení pro jejich prodej. Prosíme, abyste o nich přemýšleli jako o přívěscích, suvenýrech, pohlednicích. Neexistují žádná právní omezení pro jejich uvedení na trh. Z etických důvodů neprodáváme zboží nezletilým osobám, ale není to podmíněno žádným právním omezením. Je to určeno pouze na základě našeho svědomí.

Odkdy se sběratelské předměty prodávají dle věku nebo na základě svědomí, o kterém zde nemůže být řeč, když víme, o jaké obchody se jedná…

Pohlednice a suvenýry z dovolené si každý rád vystaví, ale nač si kupují mladí 3 sáčky bílého prášku?! Od kdy je moderní dávat si pilulky na poličku?!

„Funguje to tak, že vás to „naspeeduje“, budete mít hodně energie, budete takový zrychlený, prostě to navodí stavy euforie,“ popisuje účinky prodavačka v obchodě Esmartshop Hradec Králové, které tímto děkujeme a není nad to, než když samotný prodejce „ví“, co prodává.

Proto zákazníkům radím, předmět si dejte na poličku a hlavně se ho nepokoušejte polykat či šňupat, protože při „náhodném“ požití, musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc ( jak jest psáno na letáčku u suvenýru – by byla velká škoda sežrat celou sbírku 😉 Přece, kdo by žral „Sůl do koupele“, no ne? 😀

Nový obchůdek

Byla jsem se podívat na obchod v Pardubicích, který je hned u zastávky a nedá se přehlídnout, protože, jak už to bývá v obchodech se sběratelskými předměty, je na něm vyobrazena zelená postavička, jak kouří trávu 🙂

Když jsem vytáhla mobil, abych si onen obchůdek zvěčnila, mladík stojící na zastávce ( myslela jsem si, že čeká na autobus ) okamžitě „odešel“. 😀

Během pár minut zastavilo u silnice tmavé auto s polskou poznávací značkou, kterou raději nebudu zveřejňovat. 😉 Vylezl polsky mluvící mladý muž a z místa spolujezdce ještě jeden s dlouhým černým „hárem“, brýlemi a tunelem v uchu, ten nakonec zůstal v krámě, když majitel zaparkoval auto do vedlejší ulice, kde parkují majitelé obchodů.

Překvapilo mě, jak už má krám stálé zákazníky, přestože na mě krám působil jako zavřený a že teprve bude svoji premiéru mít. Zákazníky byli dva mladíci, kterým bych stěží hádala 18 let a člověk by jim ani za to svinstvo nemohl nafackovat, protože by jim popraskali v tu chvíli ty jejich beďary. Především mladé lidi mají tyto shopy lákat, protože jsou pro ně velmi levné, neobvyklé, poskytují prostředky, jak uniknout realitě a především – zakázané ovoce chutná nejlépe.

Legislativa působí jako laxativa 😦

Tyto obchody byly v Polsku zakázány minulý rok v listopadu a ihned se přesunuli k nám, protože sklady jsou ještě plné a někde se to prodat musí. V Polsku trvalo 2 roky, než proti tomu zakročili. Tamní zákonodárci přijali v režimu legislativní nouze okamžitě novelu zákona a represivní orgány pod vedením hlavního hygienika během jednoho dne uzavřely přes 1300 těchto obchodů. Smutné je, že k tomuto činění je přiměli až ztracené životy mladých lidí a fakt, že další sběratelé měli následně psychické problémy vedoucí až k sebepoškozování.

Nejsmutnější je fakt, že nad touto věcí, drží ochranou ruku bývalá soudkyně z Ostravy, JUDr. Dalila Pelechová, která v soudním taláru chodila celých 21 let, nyní je advokátkou, více o ní je v odkazu pod článkem.

Bohužel, v potírání toxikomanie je policie vždy pozadu. Musí prý totiž reagovat až na to, co vymyslí chemici, kteří pracují pro jednotlivé gangy. Ať už mefedron, tak i převážná většina syntetických kanabinoidů není zatím uvedena na seznamu zakázaných látek. ( Zlaté thajský zákony )

„Ministerstvo spravedlnosti jedná s experty o zpřísnění nařízení vlády, kterým se pro účely trestního zákoníku stanoví, co se považuje za omamné a psychotropní látky,“ říká mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Palečková.

Snad nebude moc pozdě, jinak z mladých lidí budou jen „doživotní sběratelé“.

http://prima.stream.cz/soukroma-dramata/558256-soukroma-dramata-2011-6

http://prima.stream.cz/soukroma-dramata/562430-soukroma-dramata-2011-7


Reklamy

16 komentářů

 1. Cože se dle Vás tak hrůzostrašného stalo ?
  1. Někdo otevřel krámek a prodává tam cosi s názvem „Frykulín“ – hmm 2. Je tím obsypaná celá republika – no, to Kauflandem také.. 3. Nejsou tam zakázané látky – hmm, v Tatrance také ne.. Stále nechápu článek..
  4. To, že je droga v jiné modifikaci, než je běžně známa, snad neznamená, že nejde o drogu – nerozumím.. Jaká droga ? V jaké modifikaci ? Jak účinkuje ? Čím škodí ? Nevíte vůbec nic a toto prohlásíte.. Termín „droga“ je obecné označení různých chemických látek, nichž některé jsou zakázány. Zde jsou látky povolené. Čaj obsahuje kolem 2000 „drog“ Žádná zakázána není.. I když je některý čajovník mírně omamný, nebyl shledán důvod zákazu. Vy si nedáte ráno speed – kávu a večer na relax Darjeeling ? Tak to Vás lituji.
  5. Od kdy je moderní dávat si pilulky na poličku?! – hmm, každého věc, já tam mám třeba granát – delaborovaný 🙂
  6. „Funguje to tak, že vás to „naspeeduje“, budete mít hodně energie, budete takový zrychlený, prostě to navodí stavy euforie,“ popisuje účinky prodavačka v obchodě – Když si půjdete kupovat chrom na hubnutí mj. karcinogen tř.II, také si vyslechnete jak je to super. Proč nebojujete proti práci s azbestem, formaldehydem, či na výrobním pásu, když Vám jde tolik o zdraví lidí ??
  7. člověk by jim ani za to svinstvo nemohl nafackovat – Proč a za co chcete někoho mlátit ? Za Vaše spekulace ?
  8. tyto shopy lákat, protože jsou pro ně velmi levný, neobvyklý, poskytují prostředky, jak uniknout realitě – Vy ranní kávou, která Vás povzbudí utíkáte realitě ? Vy jste měla nějaký produkt z toho shopu, že to tvrdíte ?Jak se to projevuje ? Ten „únik“
  9. Nejsmutnější je fakt, že nad touto věcí, drží ochranou ruku bývalá soudkyně z Ostravy, JUDr. Dalila Pelechová – asi proto, že to není nezákonné.. Mě vadí asi milion věcí daleko více..
  10. Ministerstvo spravedlnosti jedná s experty o zpřísnění nařízení vlády, kterým se pro účely trestního zákoníku stanoví, co se považuje za omamné a psychotropní látky – Už, aby nám to „Maličká“ všechno zakázali.. A to ještě nevíte jaká je např. třezalka, či meduňka droga, v kombinaci s SSRI může i zabít. Žádné čaje, žádné Maté, žádná káva, či víno, žádný kozlík na spaní – pryč s drogami..
  ps. Stejně se nakonec zjistí, že v tom je kofein, taurin, tryptofan, inositol či fenylalanin, což jsou zvláště v této kombinaci poměrně účinné „drogy“, ale zcela legální a až na pár hlupáků s nimi nikdo problémy nemá. No, možná Vy ano 🙂

 2. Slečno (Paní), možná by bylo vhodné si článek přečíst dvakrát nebo třikrát, než se rozhodnete napsat takovýto elaborát.
  Článek byl napsán velice jednoduše, aby ho všichni jedinci pochopili, ale jak je vidno, někde se tak uplně nezadařilo…
  1. Takže mužete být od té dobroty a vysvětlit mi, kde se píše: „Někdo otevřel krámek a prodává tam cosi s názvem „Frykulín“.“? Pokud jste nepochopila, co ono slovo v uvozovkách znamená, vyhledejte znovu onu větu, kde se objevuje, možná teď Vás to trkne.
  2. Tady nevím, jestli vůbec má význam něco vysvětlovat…
  3. Já přemýšlím, zda jste si nedala do nosu jeden ze sběratelských předmětů, nejspíše „sůl do koupele“ a pak mi vytvořila toto dílo.
  4. To co v obchodech prodávají jsou drogy, jen jsou krapet poupraveny, aby neměli stejné složení jako ty na Černé listině, jinak by je nemohli prodávat, protože jsou na toto zatím naše zákony krátké. V Polsku už jsou brány za drogy, pokud jste alespoň chvíli stačila vstřebávat informace z viedíí pod článkem, mohla jste si všimnout, že tam jistá žena v bílém plášti říkala, že jsou to drogy podobné trávě, pervitinu atd. + mají i stejné účinky( Ta žena byla z Ústavu soudního lékařství v Ostravě a ona osobně dělala ty testy.). Jinak tyto obchody rádi navštěvují i pravidelní konzumenti drog, protože je to pro mě finančně velice výhodné a mají stejné stavy jako při dříve užívaném „zboží“.
  5. To že tady zmiňujete čaj a kávu vypovídá o Vaši inteligenci… 😉 neznám „lepších“ argumentů… ano vzpomínám si na toto učivo z Chemie a z předmětu Potraviny a výživa, jedná se o alkaloidní látky a ty povzbuzují organismus. Zmíněné suroviny nejsou jediné (cca 4000 rostlin a věřte nevěřte patří tam i fazole 🙂 ), které tyto látky obsahují. Drogou se stávají tehdy, kdy těchto látek požijete velmi mnoho! Jinak kávu nepiji, občas green tea, ale nejraději rooibos (P.S.: takový čaj nečaj).
  6. Mám to chápat tak, že tyto „sběratelské předměty“ schvalujete?
  7. Spekulace… 🙂
  8. Nechápu, jak můžete srovnávat dvě odlišné záležitosti. Postavte si před sebe kávu a vedle toho pilulku či prášek. Co dáte svému dítěti? Tipuji Vás na druhou variantu, když je to dle Vás tak neškodné 🙂 Dávejte jim to třeba ráno jako vitamín 😉 A Vy jste už asi měla nějaký ten produkt, když to tedy vyvracíte.
  9. Radši se nebudu ani ptát, co Vám vadí… Proč je to nezákonné jsem Vám již vysvětlovala, jak v článku, tak je to vysvětleno i ve videích, tak v bodě 4. – jestli jste tak slepá, že nevidíte xxx souvislostí, tak k tomu nemám slov. O bývalé soudkyni, která se věnovala ve své práci dětem, které páchají protispolečenské činy pod vlivem, jste se tam mohla dozvědět též.
  10. Nevím koho máte na mysli pod slovem NÁM, ale mě se to tedy netýká.

  Takže děkuji za komentář a přeji úspěšné rady a prodej farmaceutických výrobků.

 3. 😀

 4. http://www.denik.cz/z_domova/novym-drogam-brzy-odzvoni-vlada-je-pro-jejich-zaka.html 😉

 5. Nechapu jak je mozne aby se v nasem state prodavali legalne drogy. To ze kazdej huli a ze jim to prochazi beru tak nak automaticky, protoze se to neda uhlidat. Ale jit do obchodu a koupit si tam pilulku proto abych byla odvazana co to jako je? To sme fetackej stat? Nechapu jak s tim nekdo muze souhlasit?
  Kdyz sem videla tu reportaz jenom sem si tukala na hlavu jak ta soudkyne je schopna zastupovat takovou spolecnost u ktery se prodavaj ,,sberatelske predmety,,
  Jenom doufam ze to v nasi republice skonci jako v Polsku, ze brzy ty vsechny obchody zavrou. A take doufam ze se naka mala trinactileta holka, ktera z toho nema vubec rozum neufetuje. Tak hodne stesti.

  • Nikdo z vás není nucený do těchto shopu chodit a mimo to vstup je od 18ti let.Já když nemám rád opilce taky nenavštěvuju kdejakou hospodu v okolí a vím že jich tu je plno a každá druhá naleje nezletilým.Je to na každém co si vybere.Buď zakážem vše a nebo nic rozdělovat drogy na legální a nelegální je nesmysl.Alkohol je povolený jen díky zaběhlého zisku státu z daní a né malého a přitom alkohol zabil mnohonásobně víc lidí než kdy heroin,pervitin nebo kokain.Nezastávám se návykových látek ale práva svobodné volby.

 6. Fuj z toho mi beha mraz po zadech… hnus… presne jak uz tu bylo receno az se nejaky dite ufetuje bude pozde 😦

 7. http://www.sedmicka.cz/pardubice-chrudim/clanek?id=251949&utm_source=finexpert&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=rsshub

 8. Velký respekt majiteli amsterdam shopu!!Je to sice kontroverzní podnikání ale za jeho odvahu si respekt zaslouží.Je to opravdový hráč.Je jako Lerry Flint z sedmdesátých let a vydání prvních pornočasopisů.Taky ho soudili společnost,vláda,církev a dnes???Je to král:-)

 9. možnost volby: Čistíš si zuby? Asi ne, jinak by jsi věděl, co je to prevence.
  To není o svobodné volbě, protože jsme to pak my, pracující, co na léčení těch fetek musí dávat miliony a miliony ročně. Takoví, jako je výše zmíněný velevážený majitel shopů, by sami ze svých vlastních prostředků měli platit za zdravotní následky jejich „zákazníků“.
  Možnost volby je právo, které některým jedincům do ruky nepatří, když ho neumějí správně využívat a naopak ho zneužívají – ať už proti sobě něbo jiným.

  • Europa erwache!:já stebou souhlasím prevence nutná je bez debat a zvlášť u nezletilých……podívej na tu logiku: napadat tady fetky k vůli užívání těchto látek?To je jednoduché.Chováš se stejně k lidem co pijí alkohol?Nebo kouří cigarety?A proč by měl ten podnikatel něco platit?Copak likérky světových značek přispívají na léčbu nemocných po alkoholu?Už jsem na něco podobně narážel v prvním komentáři a že možnost volby je právo, které některým jedincům do ruky nepatří??Ať se ti to líbí nebo né tu možnost má mít každý…..a věř mi zuby si opravdu čistím:-)Možná mám názory které provokují,ale nejsem humusák….

 10. Mi se to libilo. Dobra mordovacka. Najezd srovnatelny s najezdem na ejci. Lepsi bylo funky. Masakr speed. Najed nesrovnately s nicim. Skoda ze nam zavreli amstershop.cz.

  > > > A N T I F A < < <

 11. kdo to zakazuje zakazuje svobodu a měl by zakazovat tak sám sobě.. nikoho tím nikdo neohrožuje! co se stane na učincích už patří muže být zakázané a pak to muže někdo řešit každopádně aby nám lidi jako ta paní co to píše nakonec nezakázali třeba dýchat když zjistí že kyslík obsahuje něco jiného co je potřeba zakázat nikdo neví proč ale prostě to zakážem co?! fkt dmnce staré generace!!!!

 12. JJ asi už jsem stará no 🙂 máš pravdu, pod účinkem drogy, nikdy nikdo nikomu neublížil nebo něco neprovedl 🙂 Jdu si sednout do kouta a pouvažovat o sobě 🙂 spíš bych řekla, že jistá generace je zdegenerovaná i bez takových sr*ček 😉 ale asi jsem zaujatá 😀 /co se stane na učincích už patří muže být zakázané a pak to muže někdo řešit každopádně/ ale tuhle větu jsem si oblíbila 😀 😀 😀

 13. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/219600-k-zakazu-novych-drog-postaci-vladni-narizeni-navrhuje-ministerstvo/ ASPOŇ NĚCO…

 14. Dobry vecer.Odkazy na pani doktorku Pelechovou jsou jiz nepouzitelne.
  Mohu Vas pozadat o vysvetleni jakou roli mela v cause Sberatelskych predmetu ?
  Obhajovala provozovatele?
  Diky za brzkou odpoved.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: