Stávka v dopravě ON-LINE

12:42 – na tomto místě on-line reportáž končí, jediný reportér tohoto plátku se zhroutil a serveru to hrozí každou chvíli. Děkuji za pozornost a děkuji také stávkujícím.

12:35 – náměstek primátora pro dopravu Karel Březina si libuje: „Uspořili jsme na mzdách. To si dáme do prémií!

12:26 – Václav Klaus smutně chodí po zahradě s Pohlreichem kolem svého grilu a lituje, že musel zrušit svou dnešní narozeninovou party: „Taková to mohla být krása, chtěl jsem ugrilovat uzené z Lidlu.“ Šéf Pohlreich si začal rvát zbytek vlasů ze zad.

12:15 – vypadá to, že se demonstrace chýlí ke konci. Velitelé odboráři děkují lidem za účast a rozhazují do davu režijky, stravenky a paličky od bicích. Část demonstrantů ještě požaduje elektrické křeslo pro premiéra Nečase, ale posléze se nechají ukolébat slibem, že si něco musí nechat i na příště.

12:00 – u ministerstva financí se ministr Kalousek se ocitl pod palbou potravin. Reportérce iDNES se podařilo identifikovat rajčata a vejce, ředkvičky ani kedluben nepoznala. Ministr uhodnul ještě květák a těsně před hospitalizací i zavařenou kukuřici v konzervě.

11:55 – nestávkující řidička Zuzana Kostková popsala hrůzné zážitky z depa: „Já…já jsem prošla kolem nich a oni mě… promiňte, to nejde ani popsat… oni mě nepozdravili.

11:50 – Miroslav Kalousek byl zřejmě zpracován dokonale, nezbylo po něm ani stopy a demonstranti se vydávají směrem k úřadu vlády. Je čas oběda.

11:41 – jedna z demonstrujících, která si předtím vykřičela hlasivky u hesla „Kalousku polez ven!“, teď komentuje ministrův příchod značně v šoku: „On má ještě drzost se tady objevit!

11:35 – ministra financí Kalousek vyšel z budovy v doprovodu dvou policistů. Dav propukl v jásot v domnění, že byl konečně zatčen. Bohužel šlo pouze o ochranku.

11:25 – z balkonu domu na Újezdě průvodu kyne mladý muž v obleku. Pověsil transparent „Odboráři, běžte do práce“. Demonstranti nelenili a pověsili mladého muže v obleku vedle transparentu.

11:09 – demonstranti vyzývají ministra Kalouska, aby vyšel ven, s rukama za hlavou tak, aby na ně bylo vidět. Další pokyny jsou nejasné. Někteří požadují, aby si lehnul na zem a roztáhnul nohy, jiní by raději stříleli okamžitě.

10:58 – průvod se blíží k ministerstvu financí. Demonstranti vztyčují katapulty a žebříky, u jedné zdi vzniká improvizované popraviště.

10:48 – poslanci se začínají probouzet. Poslance VV Viktora Paggia přinesla do Sněmovny jeho přítelkyně, jeho kolega Petr Skokan přijel na kozím dechu. „Jedu až z Vladivostoku,“ volal na poflakující se novináře. „Hezké počasí, příjemná procházka, já jsem spokojený,“ svěřil se novinářům premiér Nečas, kterého přivlekli dva dobrovolníci. „Našli jsme ho 100 metrů od domova. Už nemohl,“ uvedli vše na správnou míru.

10:32 – odboráři zvažují, že přece jen vyrazí na Pražský hrad. Prezident je vzápětí upozornil, že soukromá oslava je jen pro zvané. Odborářům je to líto.

10:25 – pražský radní pro dopravu Karel Březina (ČSSD) upřesnil, že po Praze jezdí třetina tramvaje: „Je to sedadlo s vyděšeným řidičem a ještě asi pět sedáků za ním a pes na obojku. Zbytek chybí. Já nevím, kde to je.

10:20 – regionální rada ČMKOS svolal své ultras příznivce před schody na nádraží a ti se tam teď mezi sebou mydlí. Zasahovat musí antikonfliktní tým, který mezi ně hází drobné mince.

10:16 – uzavření pražského metra se nelíbilo muži na I.P. Pavlova. Posilněn 2,9 promilemi alkoholu se vyzbrojil popelnicí a rozbil skleněnou tabuli u vchodu. Po jeho zadržení a identifikaci vyšlo najevo, že jde o jednoho z odborářů, který se potřeboval dostat do XXX Lutz ta-ta-ta-ta

10:08 – dopravní komplikace v Praze prakticky nejsou. S pomalým pohybem musí počítat řidiči v Žitné ulici, která je do kopce.

10:05 – pražský primátor Bohuslav Svoboda odhadl počet demonstrantů na zhruba pět. Velitel odborů na 5 miliónů.

10:00 – „Nejsem ďábel. To je druhá nejmocnější bytost ve vesmíru. To byste mě trošku podcenili,“ vzkázal odborům ministr financí Miroslav Kalousek a stvořil další reformu.

9:50 – „Doprava je v naprostém klidu. Kromě ní jsme řešili jen jediný konflikt, slovní rozepři mezi stávkujícím a protistranou. Oba na místě zastřelili členové antikonfliktního týmu, popravu nařídil prezident,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

9:35 – server Strach.cz se potýká s vážnými výpadky, o jeho zablokování stojí jak odboráři, tak i vláda Petra Nečase.

9:33 – podle pražského primátora Svobody v metropoli nevznikla krizová situace. „Metro sice nejezdí, ale máme tam chlapa, co to tam nějak řeší. Situaci zvládáme s přehledem.

9:14 – při projevech na demonstraci už zaznělo 1 025 688 x slovo Kalousek, následováno 1 025 688 x slovem zloděj / zlodějský a padák VTP100

9:06 – poslanec Jiří Paroubek se probudil a poskytnul z koupelny první rozhovor své manželce. Na další se můžeme těšit.

8:59 – v devět hodin by měli všichni odboráři vyrazit na Malou stranu. Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila krizový stav.

8:52 – v Ústí nad Labem objevili dalších 20 stávkujících montérů na dílnách. Po chvilce šetření se ukázalo, že šlo o běžný a nikoliv protestní spánek.

8:42 – na Kubánské náměstí jsou v plném proudu farmářské trhy, stávka nestávka. Jeden z odborářů se diví, jak je možné, že zrovna Kuba jejich protesty nepodporuje. Při koupi štangle lovečáku se dožaduje jeho znárodnění.

8:35 – někteří obyvatelé hlavního města nemají pro demonstranty pochopení a ukazují jim špatný směr. Jeden dav odborářů tak před chvílí opustil Prahu výpadovkou na D1, zatímco hned několik proudů demonstrujících se začalo brodit někam směrem k Tróji.

8:29 – průvod demonstrantů před sebou valí vozovou hradbu z balíků slámy a dřevěných větví, kolem kterých mlsně krouží chovatelé terarijních zvířat

8:15 – problémy začínají dělat i davy novinářů, které ucpávají cesty a nahánějí odboráře.

8:06 – policii dělají starosti přemnožení cyklisté. „Asi je budeme střílet,“ krčí rameny jeden z nich.

8:03 – odboráři se dávají do pohybu. V Ostravě zahlédli zhruba dvě stovky odborářů. Při pokusu o rozhovor se bohužel rozutekly. V Praze je v ulicích přes sto odborářů a policejní hlídka hlásí, že jsou ozbrojeni 20 kilotunovým megafonem.

7:59 – z pražských Modřan přepravuje cestující do centra náhradní lodní doprava. „Jede nás patnáct v celé lodi: dvanáct novinářů, dva nezaměstnaní a opilý kapitán,“ hlásí z paluby reportér iDNES.cz.

7:39 – šéf Dopravního podniku v Praze Martin Dvořák hlásí uličky hanby na pracovištích, kterými musí projít nestávkující zaměstnanci: „I já jsem si jednou prošel. Dostal jsem tři tatranky.

7:38 – první obrovská zácpa se tvoří na cyklostezce pod Vyšehradským tunelem. Cyklisté buď stojí nebo popojíždějí krokem, navzájem na sebe cinkají zvonečky a hasiči jim rozdávají deky.

7:20 – pražský Dopravní podnik rozesílá řidičům následující SMS: „Děkujeme všem, kteří nestávkují. Prosíme stávkující zaměstnance, aby se zítra dostavili na personální oddělení k odebrání poukazu na dovolenou.

7:03 – do Prahy dorazilo z Mostu rypadlo se 42 horníky. Další rypadlo se blíží tunelem Blanka.

6:57 – podle zaručeného svědectví čtenářky iDNES byla u motolské nemocnice viděna černá tramvaj, kterou řídil kostlivec.

strach.cz

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: