Operace Artaban – Prozření CD

Možná by jste zde tuto kapelu nečekali, ale mile nás překvapila. Překvapila nejen hudebně, ale i textově. Ostatně posuďte sami z předmluvy či písní, zda zde má místo.

Předmluva kapely k tomuto albu:
Tak je to tu! Po 4 letech jsme vydali nové CD s názvem „Prozření“. Na CD naleznete 13 zbrusu nových songů. Písně popisují naše zážitky a pocity posledních let. CD je lisované s propracovaným bukletem, kde se mimo textů a komentářů k nim můžete kochat ilustracemi, které dělal Tono (grafik Operačky a Hardsetu).
CD jsme avizovali jako „Přelomové“. Přelomové v tom, že se chceme DEFINITIVNĚ DISTANCOVAT OD SCÉNY POLITICKY KOREKTNÍCH LHÁŘŮ A POKRYTCŮ.
Jsme stále věrni Oi!-Punkové scéně, ze které jsme vzešli, ale distancujeme se:
– Od těch, jenž hlásají svobodu a toleranci, přičemž paradoxně každý náznak odklonění od jejich pravdy démonizují.
– Od scény, kde pouhé přihlášení se k příslušnosti ke své vlasti a identitě je bráno jako nejhorší zločin.
– Od těch, jenž všechny názory jdoucí mimo jejich omezený a utopistický pohled na svět přirovnávají k citátům diktátorů a masových vrahů.
– Od těch, jenž odmítají názory podepřené o pádné argumenty a s důrazem na emoce se neštítí vydírat připomínáním skutků z minulých století.
– Zkrátka distancujeme se od lidí, jenž pořádají hony na čarodějnice.
– A konečně od lidí, kteří neváhají zahodit kamarádství na úkor korektní politiky.
Jak uslyšíte na CD a uvidíte v klipech, jsme stále sami sebou a jdeme dál a to bez toho, aniž bychom se svezli na jakoukoli vyšlapanou cestičku.
– Netušíme, proč bychom měli posuzovat lidi dle toho, s kým se stýkají, jakou popř. poslouchají muziku nebo jaké mají názory. Každý rozumný racionálně uvažující člověk soudí dle charakteru.
– Netušíme ani, proč bychom se měli stydět za to, jací jsme a jaké máme kořeny! Black, yelow nebo brown pride hrdost není jen v pořádku, ale je naopak vítaná. Bílá ne?
– Proč se máme cítit provinile za výhry našich předků? Máme se stydět za to, že když se naši předci střetli s protivníkem, zpravidla vyhráli?
– Máme se cítit provinile za činy z minulosti a převádět tak vinu z otce na syna? Pomineme li to, že genocidy zdaleka nejsou jen záležitostí bílých lidí… Jak dlouho se ještě budeme kát?
– Proč bychom se měli za každé osočení automaticky omlouvat a vyvracet ho, aniž by inkvizitor přinesl důkazy?

Delší dobu jsme špiněni od této novodobé korektní inkvizice, brali jsme to vždy jako směšné lži zakládané na „Slyšel sem“ a pod. a odbývali to mávnutím ruky. Tato činnost se však ukázala jako nebezpečnější, než jsme si mysleli a to nejen proto, že se ze 100* opakované lži stává pravda. I přes jejich lživá tvrzení stále cítíme odpor k totalitám všech směrů. Na CD vícekrát uslyšíte slovo mír, o který nám jde především. Nejsme ale hippies, jsme stále skinheadi, co se nebojí řešit konflikt rvačkou. Jsme odhodlaní bránit sebe, naše tradiční hodnoty i svobodu slova a ti, jenž nás o toto budou chtít připravit se setkají s tvrdou defenzívou, která pravděpodobně přejde v ofenzívu!
Je třeba si ukázat na ty, jenž mír nabourávají. Nabourávají ho tak, že výše zmíněnými tlaky ženou lidi do extrému a z normálních lidí dělají magory, z magorů pak kretény. Všemožnými způsoby se nám snaží vnutit myšlenku, že věci jako jsou vlast a národ jsou nejen obtíž, ale jsou to i znaky nadřazenosti apod. My narozdíl od těchto demagogů víme, že milovat vlastní neznamená nenávidět ostatní! Svět není černo-bílý a nedělí se na neonacisty a neomarxisty, ať už sami sebe nazývají jakkoli!
I přestože pro někoho může tzv. nekorektnost a vlastenectví znamenat módní trend, bereme tento vzdor jako nezbytnou obranu naší svobody. Raději se budeme držet zdravého úsudku podepřeným pádnými argumenty, nežli korektních lží a polopravd!
Pokud neřekneme NE diktující STVŮŘE, hrozí, že tento mor pohltí i tak odolnou scénu jakou ta naše vždy byla.
Nám všem, i těm, jenž tomuto moru naletěli, zbývá položit si otázku:
JE TOTO SVĚT, V NĚMŽ CHCEME ŽÍT?
V MRAVNÍ MOCNOSTI, KDE SE PRAKTIKUJE JEDNOSTRANNÁ TOLERANCE, KTERÁ JAK ZNÁMO NEFUNGUJE.
ZEM, KDE JE NAŠINEC UTLAČOVÁN.
SCÉNA, KDE SI NEDÁŠ NÁLEPKU „ANTI“ A JSI AUTOMATICKY ZAŘAZEN DO EXTRÉMU DRUHÉ STRANY?
ZEM, KDE SE BOJÍME NAHLAS ŘÍCT, CO SI OPRAVDU MYSLÍME?
PŘEMÝŠLEJTE PROSÍM…

http://www.operacka.rabiatrecords.com

Reklamy

4 komentáře

  1. Moc pěkné, artabačku mám rád ikdyž jsem jí teď dlouho neposlouchal….

  2. Operaci Artaban jsem mel rad i pred timto prohlaseni, takze super.

  3. ROCK AGAINST S.H.A.R.P. jebat Operacku

  4. Ten posledny album je peckovy.A ten co ich berie stale ako SHARP,musi byt pekne zakomplexovany.Staci si popocuvat texty….sharpacke? 😀 ani nahodou 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: